الکتروموتور،پمپ،تابلوبرق،گیربکسنحوه نصب پمپ سیرکولاتور:

نصب صحیح و اصولی پمپ، بر عملکرد آن بسیار تاثیر گذار است. در متن زیر تلاش می شود تا مهمترین نکات در مورد نحوه نصب پمپ سیرکولاتور بیان گردد.

1-     به هنگام نصب پمپ سیرکولاتور در خط لوله، نحوه قرار گیری پمپ نسبت به خط لوله بسیار مهم است. به صورت گرافیکی، نحوه صحیح نصب این پمپ در زیر آورده شده است:

نحوه نصب پمپ سیرکولاتور

2-     اگر آب با دمای بالایی وارد پمپ گردد، عملکرد پمپ با لرزش و صدا همراه خواهد بود. در این حالت، احتمالاً پروانه پمپ در معرض وقوع پدیده مخرب کاویتاسیون (ایجاد خوردگی در پروانه) قرار خواهد گرفت. لذا در این مورد بایستی NPSHA را افزایش داد. برای بالا بردن مقدار NPSHA (هد مثبت خالص مکش در دسترس)، بایستی تا حتی الامکان طول مسیر لوله کشی را کاهش داد و یا از لوله هایی با زبری کمتر (جایگزینی لوله های چدنی با لوله های PVC) استفاده نمود. همچنین استفاده حداقلی از اتصالات در لوله ها و کاهش زانویی های به کار رفته در مدار نیز برای بالا بردن NPSHA موثر است.

3-     حتما بایستی پمپ سیرکولاتور، قبل از شروع به کار، هواگیری شود. هواگیری پمپ از طریق پیچ موجود روی پوسته پمپ سیرکولاتور (پیچ های مشخص شده با شماره 1) صورت پذیرد:

پیچ های هواگیری پمپ سیرکولاتور
        پیچ های هواگیری پمپ سیرکولاتور

4-     پیش از راه اندازی پمپ، حتما بایستی بررسی گردد که جهت حرکت آب در داخل پمپ مطابق با فلش نقش بسته بر روی بدنه پمپ باشد.

5-     برخی از پمپ های سیرکولاتور (نظیر پمپ MR)، دارای سوییچ انتخاب دور هستند. در اغلب موارد می توان دور پمپ را پایین آورد بدون آنکه گرمایش ساختمان کم شود. این امر باعث می شود تا مصرف برق این پمپ ها به میزان چشمگیری کاهش یابد. 

نحوه نصب پمپ سیرکولاتور

 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری