الکتروموتور،پمپ،تابلوبرق،گیربکس1- ساختمان پمپ

از نظر ساختمان، این پمپ ها گریز از مرکز، افقی، یک طبقه، تک مکشه، با مکش انتهایی و دارای پایه یاتاقان هستند وشیپوره خروجی سیال عمود بر محور پمپ قرار می گیرد. ابعاد اصلی و منحنی های عملکرد نامی آن ها مطابق EN 733 می باشد. پروانه از نظر هیدرولیکی بالانس بوده و به صورت یکسر آویز نصب می شود، آببندی محور با مجموعه نوارهای گرافیتی یا توسط آببند مکانیکی انجام می گیرد. جهت حفاظت محور، بوش قابل تعویض از جنس آلیاژ کروم نیکل در ناحیه آببندی روی محور سوار می شود.
تکیه گاه های محور عبارتند از دو بلبرینگ شیار عمیق گریس کاری شده، که در صورت نیاز می توان، یاتاقان را به صورت روانکاری با روغن نیز تهیه نمود. محفظه حلزونی یک تکه بوده و با پایه های نگهدارنده آن به صورت یکپارچه ریخته گری می شود. محفظه حلزونی توسط چهار عدد پیچ به شاسی بسته می شود. این پمپ ها به صورت مجموعه های قابل انفصال ساخته می شوند و مجموعه پروانه و روتور به علاوه پایه یاتاقان را به منظور سرویس یا تعمیر می توان یک جا از طرف موتور از شبکه پمپاژ جدا نمود. (بدون باز کردن محفظه حلزونی پمپ از خطوط لوله).

الکتروموتور،پمپ،تابلوبرق،گیربکس1-1- کاربرد
توصیه می شود که این پمپ ها برای پمپاژ سیالات تمیز که حاوی مواد ساینده و ذرات جامد نیستند و سیالاتی که در قطعات پمپ خوردگی شیمیایی یا مکانیکی ایجاد نکنند، بکار روند. ترکیب و نوع آببندی محور، بستگی به دمای کارکرد پمپ دارد. (جدول 1)
 
جدول (1)

الکتروموتور،پمپ،تابلوبرق،گیربکس2-1- محدودیت فشار و دما
 
جدول (2) 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری